FEB 2019

Bowhunter

1st – Jeff Vaughan 296

2nd – Thomas Trospher 295


Known Class - Bowhunter

1st – Brandon Hallenbeck 301


Women’s Bowhunter

1st – Erica Faulker 291

2nd – Amanda Ireland 283


Known Class – Women’s Bowhunter

1st – Suzanne Carson 275


Youth

1st – Zack Burns 141


Cub

1st – Joe Parker 321

2nd – Abigial Adamek 294


Known Class - Cub

1st – Jack Parker 319


Open

1st – Ed Suders 306

2nd – Rodger Willett 300


Known Class - Open

1st – Glen Howard 310


Men’s Traditional

1st – George Frede 261

2nd – Jim Maloney 250

3rd – Daniel Hart 240


Women’s Traditional

1st – Melissa Valliere 196

2nd – Teresa Frede 189

3rd – Jennifer Korbely 142


Future Bowhunter

1st – Shaley Carson 138


Known Class – Future Bowhunter

1st- Josh Parker 292


Senior

1st – David Butler 289

2nd – Burley Miller 285


Known Class - Senior

1st – Chuck Forrest 278


Crossbow

1st – Donnie West 294

MARCH 2019

Bowhunter

1st – David Babb 309

2nd – Chris Verastek 305


Known Class - Bowhunter

1st – Ricky Bessette 314


Women’s Bowhunter

1st – Nina Perkins 293

2nd – Brandee Murray 255


Known Class – Women’s Bowhunter

1st – Sarah Ingram 305


Youth

1st – Joy Parker 258


Cub

1st – Jack Parker 312

2nd – Colin Parkinson 309


Known Class - Cub

1st – Joe Parker 314


Open

1st – Rodger Willett 311

2nd– Joe Pitt 307


Known Class - Open

1st – Zach Myers 321


Men’s Traditional

1st – Daniel Hart 244

2nd – Jim Maloney 241

3rd – Steve Dicketts & Victor Posey 238


Women’s Traditional

1st – Melissa Valliere 170

2nd – Nicole Thomas 141

3rd – Lorna Wilson 136


Future Bowhunter

1st – Josh Parker 302

2nd – Finn Lindstrom 265

3rd – Faith Parker 209


Senior

1st – JR Ingram 308

2nd – Craig Andolina 287


Known Class - Senior

1st – Rex Reichert 290


Crossbow

1st – Donnie West 308

APRIL 2019

Bowhunter

1st – Jeff Vaughan 302

2nd – Bo Gibson 301


Known Class - Bowhunter

1st – Zach Hedgepeth 308


Women’s Bowhunter

1st – Jordan Mize 301

2nd – Kim Carson 238


Known Class – Women’s Bowhunter

1st – Suzanne Carson 277


Youth

1st – Joy Parker 265

2nd – Grace Roane 172

3rd – Caleb Wilson 108


Cub

1st – Jack Parker 327

2nd – Colin Parkinson 290


Known Class - Cub

1st – Joe Parker 321

2nd – Josh Parker 296


Open

1st – Joe Pitt 324

2nd – David Mott 272


Known Class - Open

1st – Chris Diggs 325


Men’s Traditional

1st – James Maloney 235

2nd – Victor Posey 224

3rd – Tom Borchert 191


Women’s Traditional

1st – Lorna Wilson 189

2nd – Jennifer Korbely 126


Future Bowhunter

1st – Finn Lindstrom 254

2nd – Zane Vaughan 242

3rd – Parker Hoskins 182

4th – Victor Parker 150

5th – Jesse Aardema 123


Known Class - Future Bowhunter

1st – Faith Parker 227


Senior

1st – Robert Lewis 273

2nd – Greg Joyner 246


Known Class - Senior

1st – Craig Andolina 312


Crossbow

1st – Donnie West 287

MAY 2019

Bowhunter

1st – Anthony Jones 308

2nd – David Babbs 308


Known Class - Bowhunter

1st – Tyler Mize 311


Women’s Bowhunter

1st – Paula Ellis 302


Known Class – Women’s Bowhunter

1st – Jordan Mize 313


Youth

1st – Kevin Burns Jr. 270


Open

1st – Jason Ross 294

2nd – Jared Albritten 290


Known Class - Open

1st – Dustin Sexton 329


Men’s Traditional

1st – Daniel Hart 227


Women’s Traditional

1st – Melissa Valliere 192


Senior

1st – David Carson 267

2nd – Robert Lewis 257


Known Class - Senior

1st – Chuck Forrest 275


Known Class - Crossbow

1st – Carlin Thomas 319

JUNE 2019

Bowhunter

1st – Logan Ferguson 348

2nd – Austin Simmons 338

2nd – Chris Verastek 338


Known Class - Bowhunter

1st – Tyler Mize 344


Women’s Bowhunter

1st – Erica Faulkner 349

2nd – Brandee Murray 305


Known Class – Women’s Bowhunter

1st – Jordan Mize 332


Youth

1st – Jack Parker 337

2nd – Mason Ward 215

3rd – Cameron Kiefer 122


Known Class - Youth

1st – Joy Parker 293


Open

1st – Rodger Willett 334

2nd – Jason Ross 305


Known Class - Open

1st – Blake Carson 348


Men’s Traditional

1st – Daniel Hart 273

2nd – Steve Dicketts 261

3rd – George Wojcik 231


Women’s Traditional

1st – Lorna Wilson 209

2nd – Nicole Thomas 146


Senior

1st – Burley Miller 322

2nd – David Bulter 305


Known Class - Senior

1st – Herman Longworth 310


Future Bowhunter

1st – Faith Parker 252

2nd – Annabell Perkins 106


Known Class – Future Bowhunter

1st – Victor Parker 177


Cubs

1st – Joe Parker 361

2nd – Colin Parkinson 298

3rd – Caleb Wilson 200


Known Class - Cubs

1st – Josh Parker 356

JULY 2019

Bowhunter

1st – Johnny Worsham 318

2nd – Jeff Vaughan 316


Known Class - Bowhunter

1st – Mike Schmer 337


Women’s Bowhunter

1st – Kayley Hullender 279

2nd – Paula Ellis 271


Known Class – Women’s Bowhunter

1st – Suzanne Carson 269


Known Class - Youth

1st – Olivia Schmer 341


Open

1st – Ed Suders 327

2nd – Rodger Willett 325


Known Class - Open

1st – Dustin Sexton 345


Men’s Traditional

1st – Daniel Hart 263

2nd – Victor Posey 251

3rd – Joe Edwards 248


Women’s Traditional

1st – Lorna Wilson 197


Senior

1st – Burley Miller 325

2nd – David Bulter 301

2nd - Robert Lewis 301


Known Class - Senior

1st – Chuck Forrest 298


Future Bowhunter

1st – Shaley Carson 139


Known Class - Cubs

1st – Colin Parkinson 310


Known Class - Crossbow

1st – Carlin Thomas 318

AUGUST 2019

Bowhunter

1st – Johnny Worsham 306

2nd – Logan Ferguson 306


Known Class - Bowhunter

1st – Tim Amato 306


Women’s Bowhunter

1st – Kim Carson 218


Known Class – Women’s Bowhunter

1st – Shyy Sexton 291


Youth

1st – Grace Roane 178


Known Class - Youth

1st – Kevin Burns Jr 237


Open

1st – Jason Ross 305


Known Class - Open

1st – Blake Carson 321


Men’s Traditional

1st – Daniel Hart 240

2nd – Steave Dicketts 231

3rd – Joe Edwards 227


Women’s Traditional

1st – Lorna Wilson 137


Senior

1st – Chuck Forrest 272


Known Class - Senior

1st – Chuck Forrest 265


Future Bowhunter

1st – Shaley Carson 137

2nd – Sydney Carson 15


Cubs

1st – Jamal 202

Known Class - Cubs

1st – Riley Amato 175


Crossbow

1st – Kevin Burns 248


Known Class - Crossbow

1st – Carlin Thomas 299

SEPTEMBER 2019 - DEER SLAYER

Bowhunter

1st – Tom Smith 200


Women’s Bowhunter

1st – Kalie Pino 200


Cub

1st – Josh Parker 200


Open

1st – Logan Ferguson 200


Women’s Traditional

1st – Lorna Wilson 150


Senior

1st – Tom Smith 200


Youth

1st – Bear Pino 200


Crossbow

1st – Donnie West 200


Future Bowhunter

1st – Zane Vaughan 200


Men’s Traditional

1st – James Edwards 200


Long Distance Shoot

1st – Trae Lane (Won $82.00)


Iron Buck Contest

Crossbow – Donnie West (Won 1 dozen Arrows)

Men – Blake Carson (Won 1 dozen Arrows)

Women – Jordan Mize (Won 1 dozen Arrows)

Kids –Jack Parker (Won 1 dozen Arrows)


Tough Man Shoot

1st – Donnie West (Won $58.50)


Texas Holdem’

1st – Chris Verastek (Won $15.00)


Ping Pong Shoot

1st – Mark Puckett (Won $25.50)

For photo's of tournaments and for club events we will post them on our Facebook and Flickr Pages: