-
FEB 2019

Bowhunter
1st – Jeff Vaughan 296
2nd – Thomas Trospher 295
 
Known Class - Bowhunter
1st – Brandon Hallenbeck 301
 
Women’s Bowhunter
1st – Erica Faulker 291
2nd – Amanda Ireland 283
 
Known Class – Women’s Bowhunter
1st – Suzanne Carson 275
 
Youth
1st – Zack Burns 141
 
Cub
1st – Joe Parker 321
2nd – Abigial Adamek 294
 
Known Class - Cub
1st – Jack Parker 319
 
Open
1st – Ed Suders 306
2nd – Rodger Willett 300
 
Known Class - Open
1st – Glen Howard 310

Men’s Traditional
1st – George Frede 261
2nd – Jim Maloney 250
3rd – Daniel Hart 240
 
Women’s Traditional
1st – Melissa Valliere 196
2nd – Teresa Frede 189
3rd – Jennifer Korbely 142
 
Future Bowhunter
1st – Shaley Carson 138
 
Known Class – Future Bowhunter
1st- Josh Parker 292
 
Senior
1st – David Butler 289
2nd – Burley Miller 285
 
Known Class - Senior
1st – Chuck Forrest 278
 
Crossbow
1st – Donnie West 294
 

 

MARCH 2019

Bowhunter
1st – David Babb 309
2nd – Chris Verastek 305
 
Known Class - Bowhunter
1st – Ricky Bessette 314
 
Women’s Bowhunter
1st – Nina Perkins 293
2nd – Brandee Murray 255
 
Known Class – Women’s Bowhunter
1st – Sarah Ingram 305
 
Youth
1st – Joy Parker 258
 
Cub
1st – Jack Parker 312
2nd – Colin Parkinson 309
 
Known Class - Cub
1st – Joe Parker 314
 
Open
1st – Rodger Willett 311
2nd– Joe Pitt 307
 
Known Class - Open
1st – Zach Myers 321
 

Men’s Traditional
1st – Daniel Hart 244
2nd – Jim Maloney 241
3rd – Steve Dicketts & Victor Posey 238
 
Women’s Traditional
1st – Melissa Valliere 170
2nd – Nicole Thomas 141
3rd – Lorna Wilson 136
 
Future Bowhunter
1st – Josh Parker 302
2nd – Finn Lindstrom 265
3rd – Faith Parker 209
 
Senior
1st – JR Ingram 308
2nd – Craig Andolina 287
 
Known Class - Senior
1st – Rex Reichert 290
 
Crossbow
1st – Donnie West 308
 
 

APRIL 2019
Bowhunter
1st – Jeff Vaughan 302
2nd – Bo Gibson 301
 
Known Class - Bowhunter
1st – Zach Hedgepeth 308
 
Women’s Bowhunter
1st – Jordan Mize 301
2nd – Kim Carson 238
 
Known Class – Women’s Bowhunter
1st – Suzanne Carson 277
 
Youth
1st – Joy Parker 265
2nd – Grace Roane 172
3rd – Caleb Wilson 108
 
Cub
1st – Jack Parker 327
2nd – Colin Parkinson 290
 
Known Class - Cub
1st – Joe Parker 321
2nd – Josh Parker 296
 
Open
1st – Joe Pitt 324
2nd – David Mott 272
 
Known Class - Open
1st – Chris Diggs 325

Men’s Traditional
1st – James Maloney 235
2nd – Victor Posey 224
3rd – Tom Borchert 191
 
Women’s Traditional
1st – Lorna Wilson 189
2nd – Jennifer Korbely 126
 
Future Bowhunter
1st – Finn Lindstrom 254
2nd – Zane Vaughan 242
3rd – Parker Hoskins 182
4th – Victor Parker 150
5th – Jesse Aardema 123
 
Known Class - Future Bowhunter
1st – Faith Parker 227
 
Senior
1st – Robert Lewis 273
2nd – Greg Joyner 246
 
Known Class - Senior
1st – Craig Andolina 312
 
Crossbow
1st – Donnie West 287


MAY 2019
Bowhunter
1st – Anthony Jones 308
2nd – David Babbs 308
 
Known Class - Bowhunter
1st – Tyler Mize 311
 
Women’s Bowhunter
1st – Paula Ellis 302
 
Known Class – Women’s Bowhunter
1st – Jordan Mize 313
 
Youth
1st – Kevin Burns Jr. 270
 
Open
1st – Jason Ross 294
2nd – Jared Albritten 290
 
Known Class - Open
1st – Dustin Sexton 329

Men’s Traditional
1st – Daniel Hart 227
 
Women’s Traditional
1st – Melissa Valliere 192
 
Senior
1st – David Carson 267
2nd – Robert Lewis 257
 
Known Class - Senior
1st – Chuck Forrest 275
 
Known Class - Crossbow
1st – Carlin Thomas 319
 

 


JUNE 2019

Bowhunter
1st – Logan Ferguson 348
2nd – Austin Simmons 338
2nd – Chris Verastek 338
 
Known Class - Bowhunter
1st – Tyler Mize 344
 
Women’s Bowhunter
1st – Erica Faulkner 349
2nd – Brandee Murray 305
 
Known Class – Women’s Bowhunter
1st – Jordan Mize 332
 
Youth
1st – Jack Parker 337
2nd – Mason Ward 215
3rd – Cameron Kiefer 122
 
Known Class - Youth
1st – Joy Parker 293
 
 Open
1st – Rodger Willett 334
2nd – Jason Ross 305
 
Known Class - Open
1st – Blake Carson 348

Men’s Traditional
1st – Daniel Hart 273
2nd – Steve Dicketts 261
3rd – George Wojcik 231
 
Women’s Traditional
1st – Lorna Wilson 209
2nd – Nicole Thomas 146
 
Senior
1st – Burley Miller 322
2nd – David Bulter 305
 
Known Class - Senior
1st – Herman Longworth 310
 
Future Bowhunter
1st – Faith Parker 252
2nd – Annabell Perkins 106
 
Known Class – Future Bowhunter
1st – Victor Parker 177
 
Cubs
1st – Joe Parker 361
2nd – Colin Parkinson 298
3rd – Caleb Wilson 200
 
Known Class - Cubs
1st – Josh Parker 356

 
 
JULY 2019
Bowhunter
1st – Johnny Worsham 318
2nd – Jeff Vaughan 316
 
Known Class - Bowhunter
1st – Mike Schmer 337
 
Women’s Bowhunter
1st – Kayley Hullender 279
2nd – Paula Ellis 271
 
Known Class – Women’s Bowhunter
1st – Suzanne Carson 269
 
Known Class - Youth
1st – Olivia Schmer 341
 
Open
1st – Ed Suders 327
2nd – Rodger Willett 325
 
Known Class - Open
1st – Dustin Sexton 345

Men’s Traditional
1st – Daniel Hart 263
2nd – Victor Posey 251
3rd – Joe Edwards 248
 
Women’s Traditional
1st – Lorna Wilson 197
 
Senior
1st – Burley Miller 325
2nd – David Bulter 301
2nd - Robert Lewis 301
 
Known Class - Senior
1st – Chuck Forrest 298
 
Future Bowhunter
1st – Shaley Carson 139

Known Class - Cubs
1st – Colin Parkinson 310
 
Known Class - Crossbow
1st – Carlin Thomas 318
 
  
AUGUST 2019

Bowhunter
1st – Johnny Worsham 306
2nd – Logan Ferguson 306
 
Known Class - Bowhunter
1st – Tim Amato 306
 
Women’s Bowhunter
1st – Kim Carson 218
 
Known Class – Women’s Bowhunter
1st – Shyy Sexton 291
 
Youth
1st – Grace Roane 178

Known Class - Youth
1st – Kevin Burns Jr 237
 
Open
1st – Jason Ross 305
 
Known Class - Open
1st – Blake Carson 321

Men’s Traditional
1st – Daniel Hart 240
2nd – Steave Dicketts 231
3rd – Joe Edwards 227
 
Women’s Traditional
1st – Lorna Wilson 137
 
Senior
1st – Chuck Forrest 272
 
Known Class - Senior
1st – Chuck Forrest 265
 
Future Bowhunter
1st – Shaley Carson 137
2nd – Sydney Carson 15

Cubs
1st – Jamal 202

Known Class - Cubs
1st – Riley Amato 175
 
Crossbow
1st – Kevin Burns 248

Known Class - Crossbow
1st – Carlin Thomas 299
 

 


SEPTEMBER 2018 - DEER SLAYER

Bowhunter 
1st – Tom Smith 200
 
Women’s Bowhunter
1st – Destinee Thomas 200

Cub
1st – Jack Parker 200
 
Open
1st –Rodger Willett 200

Women’s Traditional
1st – Sydney Hoffman 110
 
Senior
1st – Rodger Willett 200

Youth
1st – Silas Webb200
 
Crossbow
1st – Carlin Thomas 200
 
Future Bowhunter
1st – Josh Parker 200
 
Men’s Traditional
1st – Daniel Hart 200
 
 
Long Distance Shoot
1st – Tom Smith (Won $57.00)
 
Iron Buck Contest
Crossbow – Herman Longworth (Won 1 dozen Arrows)
Men – Rodger Willett (Won 1 dozen Arrows)
Kids – Josh & Jack Parker (Won 1 dozen Arrows)
 
Tough Man Shoot
1st – Ed Suders (Won $50.00)
 
Texas Holdem’
1st – Shelby Hoskins (Won $14.50)
 
 

 



 
 
 
For photo's of tournaments and for club events we will post them on our Facebook and Flickr Pages:
 
Questions?
Website Builder provided by  Vistaprint